Uroczystości
Galeria pod schodami i Dziedziniec Niepodległości
- 19.11.2024 09:52
Galeria pod schodami i Dziedziniec Niepodległości – Uczniowska Sztuka Patriotyzmu w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy
Galeria pod schodami i Dziedziniec Niepodległości –
Uczniowska Sztuka Patriotyzmu
w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy
Aby włączyć się w obchody 11 listopada, kiedy Polska obchodzi rocznicę odzyskania niepodległości, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy zaproponowali trzy różne aktywności, demonstrując głębokie zrozumienie i zaangażowanie w kultywowanie pamięci narodowej.
Po pierwsze odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie klas 2d i 2f zaprosili społeczność szkolną na lekcję historii, prezentując kluczowe momenty związane z odzyskaniem przez Polskę suwerenności. Klasa 1d przygotowała taniec z flagami, który był energetycznym wyrazem patriotyzmu i zaangażowania najmłodszych uczniów. Taniec ten nie tylko dodał koloru i radości uroczystościom, ale również pokazał, jak młode pokolenie może wyrażać swoje przywiązanie do ojczyzny. Drugim wydarzeniem był udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Społeczność szkolna 10 listopada o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. To symboliczne wykonanie hymnu narodowego było elementem tegorocznych obchodów, które miały na celu nie tylko przypomnienie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości, lecz także zaprezentowanie najważniejszych wartości związanych z tożsamością narodową. Ostatnią częścią obchodów była wystawa „Galeria pod schodami”, która prezentowała uczniowskie prace inspirowane „Panem Tadeusza” Adama Mickiewicza, co połączyło szkolną społeczność z literackim dziedzictwem Polski.
Uroczystości szkolne z okazji 11 listopada stały się wyjątkową okazją do refleksji nad narodowymi wartościami i umocnienia poczucia wspólnoty. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Karoliny Berlińskiej za wprowadzenie uczniów w historię niepodległości oraz przybliżenie losów „Mazurka Dąbrowskiego”. Podziękowania należą się również paniom Joannie Durze, Julicie Runowskiej, Katarzynie Zawiei i Jolancie Nowackiej za przygotowanie uroczystości dla najmłodszych klas. Dziękujemy także Monice Horbacz i Florianowi Maternikowi za aranżację ekspozycji „Galeria pod schodami” oraz wszystkim polonistom wspierającym uczniów w projekcie „Nasza Epopeja.”
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły