Szkolny Klub Młodego Obywatela
Sprawozdanie Klubu
- 10.08.2024 18:39
- Sprawozdanie Klubu - semestr I 2023/2024
WARSZTATY
Warsztaty na temat debaty oksfordzkiej (październik)
Podczas tych warsztatów członkowie Szkolnego Klubu Młodego Obywatela pod okiem doświadczonego animatora uczyli się organizować debaty. Dokładnie zapoznali się z celami debat, zasadami ich przeprowadzania, sposobem wyłonienia zwycięskiej drużyny itp.
Warsztaty na temat przeprowadzania projektów obywatelsko – społecznych (październik)
Członkowie Szkolnego Klubu młodego Obywatela wspólnie z prowadzącym uczyli się opracowywać szczegółowy plan inicjatyw społeczno-obywatelskich. Zajęcia były realizowane przy wykorzystaniu gry planszowej pt. „Mamy plan” stworzonej przez CREO (Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej). Dzięki warsztatom uczniowie nauczyli się krok po kroku budować modelowe inicjatywy obywatelskie i społeczne - zarówno pojedyncze akcje, jak i długofalowe inicjatywy.
Warsztaty na temat organizowania szkolnego budżetu obywatelskiego (listopad)
Członkowie Klubu zapoznali się z zasadami tworzenia budżetu obywatelskiego, sposobami jego funkcjonowania w przestrzeni miejskiej i gminnej. Jest to już kolejny rocznik klubowiczów, którzy organizują taką inicjatywę w naszej szkole. W jej ramach każdy z uczniów naszej szkoły miał możliwość zgłoszenia swojego pomysłu na projekt, który mógł zostać potencjalnie wdrożony w szkole (np. zakup produktu istotnego dla społeczności szkolnej, zorganizowanie ciekawego wydarzenia w szkole).
Warsztaty ewaluacyjne – na podsumowanie I semestru udziału w projekcie (grudzień)
Czego się nauczyliśmy? Czego dowiedzieliśmy o sobie? Podczas tego warsztatu słuchaliśmy przede wszystkim siebie nawzajemJ
AKCJE:
Szkolny budżet obywatelski (listopad)
To już IV edycja szkolnego budżetu obywatelskiego w naszej szkole. Zwyciężyły dwa projekty: wielka szachownica (dotacja z CREO) oraz głośnik (dotacja od Rady Rodziców).
Debata oksfordzka (październik)
II debata oksfordzka w naszej szkole z udziałem ekspertki. Członkowie SKMO wcielili się w poszczególnych mówców, marszałka, sekretarza i debatowali nad tezą: Nauczanie zdalne jest lepszą formą nauki niż nauczanie stacjonarne.
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły
1 września 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy powstał Szkolny Klub Młodego Obywatela pod opieką nauczycielki języka polskiego, p. Ewy Bielskiej-Urbaniak. Działalność Klubu związana jest z przystąpieniem naszej szkoły do projektu „DziałaMY dla klimatu! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Metropolii Poznań”, której realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Metropolia Poznań. Projekt ten ma na celu zwiększenie uczestnictwa i zaangażowania uczniów w sprawy publiczne i lokalne na terenie szkoły i gminy. Członkostwo w Klubie odbywa się na zasadzie wolontariatu. Tworzą go uczniowie z klas ósmych.
Zachęcamy do śledzenia naszych działań i zapoznania się z aktualnościami powyżej. :)